
4 september 2025
Gebiedsgericht sturen in overgangszones
Afgelopen maand publiceerde de Rijksoverheid de verkenning ‘Grond voor Verbinding’. Deze studie richt zich op de strategische inzet van grond in overgangszones rondom Natura2000-gebieden. Dit zijn gebieden waar landbouw en natuur elkaar raken en waar maatschappelijke opgaven samenkomen, zoals stikstofreductie, natuurherstel en verbetering van de waterkwaliteit.
De verkenning is met name bedoeld voor overheden en publieke partijen die verantwoordelijk zijn voor het beleid, de inrichting en het beheer van deze zones.
De belangrijkste conclusie: onder een doordachte grondstrategie is het realiseren van de gestelde doelen nauwelijks haalbaar. Er wordt gepleit voor een gebiedsgerichte aanpak, waarin verschillende instrumenten gecombineerd worden ingezet. Zowel vrijwillig als, waar nodig, verplicht.
Bij Gloudemans ondersteunen wij overheden bij het ontwikkelen van effectieve en uitvoerbare grondstrategieën. Dankzij onze ruime ervaring in gebiedsontwikkeling en grondbeleid helpen we de vertaalslag te maken van beleidsvisie naar praktische uitvoering.
Bent u klaar om de regie te nemen met een robuuste grondaanpak voor uw gebied? Wij denken graag met u mee.
Lees hier de verkenning ‘Grond voor Verbinding
Tip: houd Gloudemans de komende periode in de gaten, we delen inspirerende blogs vol praktijkvoorbeelden en inzichten over effectieve grond- en verwervingsstrategieën.